Yerel Kültür Derneği'nde 'Babacan'a davet' krizi!

Yerel Kültür Derneği'nde 'Babacan'a davet' krizi!

MEDYABAR.COM: Sakarya ve çevresinde bulunan Yerel ve Yerleşik Manav Kültürünün araştırılması gelecek nesillere aktarılması amacı ile 2002 yılında 54 kurucu kurulan Yerel Kültür Derneği'nin dün yapılan genel kuruluna DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın davet edilmesi ve katılması, YKD'de krize neden oldu. Yeni seçilen dernek yönetimi 'Bizim davetimiz yok' derken, Babacan'a yapılan bu davet edilmesine derneğe destek veren Sakarya siyasetçilerinin de tepki gösterdiği belirtiliyor. Dün Erenler'de yapılan Yerel Kültür Derneğinin genel kurulunda başkanlığa İbrahim Şahin seçildi. Şahin'in seçildiği genel kurula Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'da davet edilince Babacan Bursa programından ilimize gelerek bu davete icap etti.. Ancak Babacan'ın kongreye katılması dernek içerisinde huzursuzluğa neden oldu. Yerel Kültür Derneğinin siyaset dışı olduğuna dikkat çeken bazı üyeler sosyal medya hesaplarından Babacan'ın genel kurula katılmasını kabul edilemez olduğunu söylerken, Babacan'ı davet edenleri ise kınadılar. Erenler Belediyesi eski meclis üyesi ve Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin ileri gelenlerinden Cahit Kaytaz da sosyal medya Sakarya Yerel Kültür Derneği kongresine davet edilen Ali Babacan'ın katılmasını asla kabul etmiyorum. Davet edenleri de kamuoyu önünde kınıyorum." ifadelerini kullandı. Derneğin yeni yönetimi, bu daveti kendilerinin yapmadığını görevi bırakan eski yönetim tarafından yapıldığını söylediler.

Kaynak : https://medyabar.com/haber/9485604/yerel-kultur-derneginde-babacana-davet-krizi