Türkan Saylan’ın ismi Arnavutköy’de yaşayacak

Türkan Saylan’ın ismi Arnavutköy’de yaşayacak

Muhalif. Özel - Emel Seçen


ÇYDD Kurucu Başkanı, Prof.Dr.Türkan Saylan’ın bulunduğu ve eski adı Karakavak olan sokağa Beşiktaş Belediyesi tarafından adını taşıyan sokak tabelası asıldı.

“Beşiktaş’ın her caddesi, Cumhuriyetin Kalesi” sloganı ile çalışan, Beşiktaş Belediyesi Başkanı Rıza Akpolat’ın tabelayı asmasından sonra yapılan toplantıya; ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel, ÇYDD Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri ile ÇYDD İstanbul Şubelerinin dışında, Beşiktaş Kent Konseyi, siyasi partilerin ilçe başkanları, Beşiktaş Mahalleri muhtarları ve halk katılım sağladı.

turkan-emel-secen5.png


Program kapsamında konuşan ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel “Gözümün önüne 13 Nisan 2009 tarihi geldi. Arnavutköylüler, Beşiktaş Belediyemiz ve Arnavutköy’ü yaşatma derneği başta olmak üzere tüm İstanbullular, Türkan Hocalarına koşup destek oldular. Ve kendisi sardunyalı camdan tüm dostlarına “Merhaba!” dedi.

turkan-emel-secen4.png


Yeniden; aydınlık, çağdaş, medeniyet içinden MERHABA!

Beşiktaş Arnavutköylüler Derneğininde bulunduğu ve aynı gün ATAMIZIN Annesi Zübeyde Hanımın vefat yıldönümün 99.yılında, bu anlamlı tören, daha da değer buldu.

turkan-emel-secen2.png


“Eğer bir yerlerde bilime, demokrasiye, barışa, aydınlığa aç bir çocuk varsa, sönmeye hakkın yoktur. IŞIYACAKSIN!”
PROF.DR.TÜRKAN SAYLAN

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/turkan-saylanin-ismi-arnavutkoyde-yasayacak-37204
 
Üst