Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat mağdurları ile buluştu: Barışacağız

Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat mağdurları ile buluştu: Barışacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da 28 Şubat mağdurları ile bir araya geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır hapishanesi'nden Sivas'a, ikna odalarından Roboski'ye kadar mağdur olmuş bütün insanlar ile helalleşeceklerini söylerek 28 Şubatcıların açtığı yaraları kapatacaklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu, ülkedeki gençlerin geleceklerini yurt dışında aradıklarını belirterek bunun sebeninin herkesin düşünmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda Kılıçdaroğlu'na; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat eşlik etti. Kılıçdaroğlu, toplantının ardından şunları söyledi:

Öncelikle bugün burada; bizlerle bir arada olduğunuz, görüşlerinizi, önerilerinizi, eleştirilerinizi, duygularını paylaştığınız için teşekkür ederim. Birkaç ay önce ‘helalleşme’ dedim. Hem şahsi, hem ana muhalefet lideri olarak kurumsal, hem de geleceğin iktidarı olarak yöneteceğimiz devlet adına konuştum. Artık umuyorum ki kastedilenin ne olduğunu herkes anladı. Amacımız bu milleti barıştırmaktır.

20220227_2_52360316_74101397.jpg


Ülkemizin çocukları ailelerini terk edip geleceğini dışarıda arıyor​

Bu milleti ayrıştıranlar, kavga ettirenler kendilerine saraylar yaptırdılar. Kavgada taraf olanlara ise sefalet ve perişanlık kaldı. Sonuçta ülke maalesef geçmişe takılıp kaldı. Hiçbirimiz önümüzü göremiyoruz. Ülkemiz zenginleşemiyor. Ülkemizin çocukları ailelerini terk edip geleceğini dışarıda arıyor. Son 10 yılda ülkeyi 700 bine yakın insan terk etti. En parlak beyinlerimiz, geleceğimiz, evlatlarımız ne için geleceğini dışarıda arasınlar, başka ülkelerde arasınlar? Bunu hepimizin düşünmesi lazım.

Bu yaşımdan sonra neyleyim ben sarayları, uçakları…​

Helalleşme çıkışı yaparken söylemiştim. Bize sadece iktidar olma yetmiyor. Bu yaşımdan sonra neyleyim ben sarayları, uçakları… Mütevazi bir hayat bana yetiyor. Herhangi bir beklentim de yoktur.

20220227_2_52360316_74101398.jpg


Türkiye’ye miras bırakmak istiyorum​

Aslında Türkiye’ye bir miras bırakmak istiyorum. Bu çağrıyı neden yaptınız diye sorarsanız, Türkiye’ye miras bırakmak istiyorum. Barışmış bir millet benim en büyük başarım olacak, inşallah. Barışan bir milleti istiyorum ve bunu sağlayacağım. Helalleşme gereği medyaya haber vermeden çok sayıda ziyaret yaptım, değişik illerde. Bu konuda kimseye bir şey söylemedik ama bu süreçte kalbi kırılmış insanlarla buluştum. Neleri düzelteceğimizi onlara anlattım. Liste o kadar uzun ki ayrıca bilmenizi isterim, daha çok kişiyi de ziyaret edeceğim. Onlarla oturacağım ve konuşacağım.

Sizlerin karşısına bir 28 Şubat mağduru olarak oturdum​

Bugün ağırlıklı olarak 28 Şubat mağdurları… Ve bu salonda sizlerle beraberim. Sizlerin karşısına bir 28 Şubat mağduru olarak oturdum. Bu kardeşiniz de 28 Şubat’ta mağdur olan kişilerden birisi. Ben de fişlendim. Mahkemeye gittim, dava açtım. Hakkımı aradım. 28 Şubat mağdurları ile barışmak zorundayız, barışacağız.

20220227_2_52360316_74101400.jpg


Bir solcu, bir ülkücü diyerek katlettikleri gençlerimizin aileleriyle de helalleşeceğiz​

28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp, helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz. Roboski ile helalleşeceğiz. Sivas, Kahramanmaraş mağdurlarıyla helalleşeceğiz. Diyarbakır Hapishanesi mağdurları ile helalleşeceğiz. Mahkemelerde süründürülen askerlerimiz ve aileleriyle helalleşeceğiz. Ahmet Kaya ile helalleşeceğiz. Bir solcu, bir ülkücü diyerek katlettikleri gençlerimizin aileleriyle de helalleşeceğiz.

Açık yaralar hepimizi fakir kılıyor​

Yaralarımızı sarmamız gerekiyor. Çünkü yaralar hala açık. Açık yaralar hepimizi fakir kılıyor. Bu ülkede yaşananlarla yüzleşmek; barışabilmek, yolumuza devam edebilmek demektir. Ahdim var bu ülkeyi barıştıracağım. İnşallah bu ahdim, benim mirasım olacak. Sonra keyifle; ülkemin barışına, gelişmesine bakacağım. Uzatılan bu eli geri çevirmediğiniz ve kalbinizi açtığınız için hepinize milletimizin huzurunda teşekkür ederim.”

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/ke...ubat-magdurlari-ile-bulustu-barisacagiz-41112
 
Üst