Kadın Golbol Milli Takımı üst üste ikinci kez altın madalyanın sahibi

Kadın Golbol Milli Takımı üst üste ikinci kez altın madalyanın sahibi

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Paralimpik Olimpiyatları’nda A Milli Kadın Golbol Milli Takımı, finalde Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) 9-2 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Golbol milli takımının aldığı altın madalya Türkiye’nin organizasyonda kazandığı 2’nci altın madalya oldu.

Tokyo’da düzenlenen Paralimpik Oyunları’nda Türkiye, madalyaları kazanmaya devam ediyor. Takım sporlarında Türkiye’yi golbol branşında temsil eden Kadın golbol Milli Takımı, finalde ABD’yi 9-2 mağlup ederek oyunlarda şampiyonluğa ulaştı. 2016 Rio Olimpiyatları’nda da altın madalyanın sahibi olan Türkiye, üst üste ikinci kez altın madalyanın sahibi oldu ve tarihe geçti.

SEVDA ALTUNOLUK HEM FİNALİN HEM DE TURNUVANIN OYUNCUSU

Final müsabakasında ABD’yi 9-2 mağlup eden Türkiye’nin bütün gollerini Sevda Altunoluk attı. Turnuva boyunca muhteşem bir performans gösteren milli sporcu, bu karşılaşmada 13 şutun da gol olmasını engelledi. Rakip takım ABD’nin bulduğu goller ise Eliana Mason ve Asya Miller’ın elinden geldi. Türkiye, finalde karşılaştığı ABD’ye grup maçında 4-3 mağlup olmuş ve oyunlardaki tek yenilgisini almıştı. 2016 Rio’da bronz madalya kazanan ABD, Tokyo’da da gümüş madalya kazanarak istikrarını sürdürdü.
 
Üst