Et fiyatları cep yakıyor: Vatandaş tepkili

Et fiyatları cep yakıyor: Vatandaş tepkili

Yem fiyatlarındaki artışlara bir yenisi daha eklendi, kasaplar da ki fiyatlar da güncellendi. Artan üretici maliyetleri karşısında geçtiğimiz yılın zam şampiyonlarından biri olan kırmızı et, sofralardan kalkmaya başladı. Et fiyatları 2022 yılının başlamasıyla birlikte yeniden zamlanan ürünler arasında ki yerini aldı. Alım gücü düşen vatandaşlar et almakta zorluk çektiklerini dile getirerek fiyatların ise bölge bölge değiştiğini ifade ettiler. “ARTIK SATMAYACAĞIM” Şanlıurfa ‘da uzun süredir artan zam fiyatları vatandaşın sabrını zorlarken hayvancılık yapan Mustafa Zengin: “Ben hayvancılık işi ile uğraşıyorum. Canlı koyunu 1000 TL’ den satıyorum kasaba gidiyorum etin fiyatı 100 TL ben bundan bir şey anlayamıyorum. Et fiyatları gerçekten çok pahalı ben de artık koyunlarımı satmak yerine kesip yerim 1000 TL’ye satacağıma çoluk çocuğum yer.” Dedi.“BÖLGESEL OLARAK FİYATLAR ARTIYOR”Bölgeden bölgeye değişen et fiyatlarını dile getiren Fırat Özcan “ Şanlıurfa ‘da et fiyatları bölgesel olarak artmaktadır. Ben Karaköprü’de oturuyorum. Orada ki et fiyatı ile bahçeli evlerdeki fiyatlar aynı değil. Zamlar yetmiyormuş gibi bide esnaflarımız kendileri bir şeyler ekliyor. Buradan onlara seslenmek istiyorum. Lütfen sizde yangına körükle gitmeyin vatandaşınızın yanında olun. Bizler kırmızı eti bir misafir geldiğinde eve alabiliyoruz. Kırmızı eti geçtim beyaz eti bile zor alabiliyoruz.” diye sitem etti.“YÖNETİM VE İKTİDARDAN MEMNUN DEĞİLİM”Yönetim ve iktidardan memnun olmadığını söyleyen Müslüm Yapıcıel ise: “yönetim ve iktidardan hiç memnun değilim her şeye getirdiği zamlar yetmezmiş gibi ete de getirdiler. Bu zamlardan dolayı ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Elimizi neye atsak elimizde kalıyor. Bugün bire aldığımızı ertesi gün üçe alıyoruz. Tavuk eti daha uygun olduğu için anca onu tüketebiliyoruz.” Dedi.“AİLEMDEN PARA İSTEMEYE ÇEKİNİYORUM”Gelen zamlardan sonra okumakta zorlandığını söyleyen üniversite öğrencisi Eda Nur Kalkan “Ben üniversite öğrencisiyim. Arkadaşlarımla yemek yemeye çıkarken en ucuz yerde dürüm fiyatları 18-20 liradan başlıyor. Bizler zaten ailemizden uzakta yaşıyoruz. Ben çoğu zaman ailemden para istemeye çekiniyorum. Sadece et fiyatları değil ben üstüme giyecek alamıyorum. Ülke de bir pahalılık aldı başını gidiyor.” Şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.urfanatik.com/haber/9422639/et-fiyatlari-cep-yakiyor-vatandas-tepkili