Elmalı’da 17 yaşındaki Yunus Alp Gök ‘Ağa’ seçildi

Elmalı’da 17 yaşındaki Yunus Alp Gök ‘Ağa’ seçildi

Tarihi geçmişi Edirne’deki Kırkpınar’dan eski olan ve bu yıl 669’uncusu düzenlenen Antalya Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde ‘Ağalık’ 1 milyon 377 bin Türk Lirasi ile Yunus Gökalp Gök’ün oldu.

Alp yeni ünvanıyla tarihe geçerken ilk tebrikler iş insanı babası Mehmet Gök, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’ten geldi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 17 yaşındaki Yunus Alp Gök’ü makamında ağırladı. Altın kemerle birlikte ilk resmi ziyaretini Başkan Genç’e yapan iş insanı Gök,”Eğer sağlığımız izin verirse Ağalık Altın Kemerini 3 yıl üst üste alarak ilçemize getireceğim.” dedi.

Başkan Genç ise, “Ata sporumuz yağlı güreşlere büyük katkı sağlayan ve Ağalık kemerini ilçemize getiren İş insanı Mehmet Gök’e çok teşekkür ediyorum. Hem rekor bir fiyatla ağalık kemerini alan hemde Türkiye’nin en Genç Güreş Ağası olan Yunus Alp kardeşimi tebrik ediyorum. İlçemize ve yağlı güreşe hayırlı olsun” ifadesinde bulundu.

Ekran-Resmi-2021-09-08-19.56.03-300x200.png

7 kişinin katıldığı arttırmada kıyasıya rekabetin ardından 1 milyon 377 bin lira teklif vererek Yunus Alp Gök almıştı ‘Ağa’ oldu. Yağlı pehlivan güreşlerinde Türkiye’nin ilk altın kemerli kadın güreş ağası geçtiğimiz yıllarda Tülay Orhun olmuştu.
 
Üst