CHP TEKİRDAĞ KADIN KOLLARINDAN SEDEF KABAŞ’A MEKTUP

CHP TEKİRDAĞ KADIN KOLLARINDAN SEDEF KABAŞ’A MEKTUP

chp-tekirdag-kadin-kollarindan-sedef-kabas-a-mektup.jpg


CHP Kadın Kolları Tekirdağ İl Başkanı Nurten Yontar, Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasına yönelik açıklamada bulundu. Tekirdağ ve ilçelerde bulunan CHP Kadın Kolları Başkanlarının yazdığı mektuplarda Sedef Kabaş’a gönderildi.
CHP Kadın Kolları Tekirdağ İl Başkanı Nurten Yontar, açıklamasında, “Bilindiği gibi; gazeteci Sedef Kabaş hakkında televizyon programında söylediği bir atasözü nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açıldı. Davet edilse gideceği bilindiği halde, avukatına bile ulaşamadığı bir saatte, gece 02.00’de evine giden polisler tarafından gözaltına alındı. İfadesinde, ‘Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur’ demesine rağmen siyasi bir karar doğrultusunda tutuklandı. Hem de “kaçma ve saklanma ihtimali yüksek’’ olduğu gerekçesiyle…Göz önünde olan, fikrini ve sözünü her zaman açıkça, korkusuzca ifade eden bir gazeteciyi; kaçma ve delil karartma şüphesiyle tutuklu yargılamaya karar verdiler” dedi.
Sedef Kabaş’ın tutukluluğunu kabul edilemez bir gözdağı olarak değerlendiren Başkan Yontar, “Sedef Kabaş’ın bugün hala hukuka aykırı olarak tutukluluğu devam ediyor. Bu kabullenemez bir gözdağıdır. Gazeteci gayet tabii gördüğü yanlışları halka aktaracak, iktidarı eleştirecek ki muhalefet bilinçlensin. İktidar ülkeyi daha iyi yönetebilsin. Ama iktidar bunun tam tersini yapıyor. Kendi ideolojisinden olmayan her düşünceyi parmaklıklar ardına hapsediyor, sansürlerle susturmaya çalışıyor. İktidar yanlısı medya kuruluşlarına baktığımızda tek bir dava durumu söz konusu değilken sırf doğruları söylüyor diye gazetecileri susturamazsınız. Bu hakka, hukuka, adalete sığmaz. Ülkemizin her yanını saran korku ikliminden basın emekçileri de payını alıyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2021 yılı Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 153'üncü sırada yer alıyor.
Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilden, 973 ilçeden sevgili Sedef Kabaş’a dayanışma mektuplarımızı gönderiyoruz. Bu ülkede hukukun üstünlüğüne, irfanı ve vicdanı hür hâkimlerin varlığına olan inancımızı yitirmeden hep birlikte sesleniyoruz: Yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var!” şeklinde konuştu.
CHP İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanlarının mektupları şu şekilde;
Sevgili Sedef Hanım ,
Öncelikle ,siz ve sizin gibi düşünen, sorgulayan, çağdaş, korkusuz tüm cumhuriyet kadınlarına selam olsun…
Bende bir Cumhuriyet Kadınıyım!, Bir Anneyim!
Unuttuk sanmayın…35 gündür sevdiklerinizden ayrı kaldığınız her gün bizim içinde bir utançtır.
Maalesef öyle iğrenç bir çağda yaşıyoruz ki ;vicdanın, hukukun, adaletin, ahlakın, sevginin , yoldaşlığın, güzele ait her şeyin içinin boşaltıldığı anlamsız manasız bir yüzyıl…
Emeklerimiz çalındı, umutlarımız çalındı, yarınlarımız çalındı, hayallerimiz çalındı, gülüşlerimiz çalındı, heveslerimiz çalındı, en önemlisi de özgürlüğümüz çalındı.
Bundan daha kötüsü de olmaz dediğimiz ne varsa oldu. Üzgün, kırgın her birimizin bir hikayesi var…
Susturulmaya çalışan kişiler bu ülkenin gerçek gazetecileridir. Şiirden hapse giren dünün mağdurlarının, atasözü söyleyenleri hapse atan mağrurlar haline geldiği günleri yaşıyoruz.
Nereden ,nereye!
“Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası Hürriyettir. ”diyen…”Ya İstiklal Ya Ölüm” diye haykıran Gazi Mustafa Kemal ATATÜK’ün çocuklarıyız biz.
Ne umutsuzluk,Ne karamsarlık bizleri asla durduramaz.Yeniden boğarız doğayı,toprağı yeşile,denizleri maviye…
Umut bizde ,umut içimizde …Her daim yüreğimiz seninle Suçsuz, haksız yere olan tutsaklığın içimizde bir acı..Nekadar güçlü olduğunu biliyoruz.Keşke yanındayız diyebilmekten daha çoğunu yapabilseydik.
Merak etmeyin elbet Adalet yerini bulucak,çok uzak değil o günler…Sesin Sesimizdir.Biran önce bu yanlıştan dönülmesi,evladınıza ve sevdiklerinize ,özgürlüğünüze kavuşmanız için dualarımız sizinle.
Hala o şarkı kulaklarımızda…
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
Motorları maviliklere süreceğiz.
SEVGİYLE ,SAĞLICAKLA KALIN.
CHP Kapaklı Kadın Kollu Başkanı
Deniz BİLGE

Sevgili Sedef Kabaş
Eğer bir yerde gerçek varsa bir yerde şeffaflık varsa, dürüstlük varsa, etik varsa, ahlak varsa orada etkili iletişim vardır.
Halk hükümetinden korktuğu zaman tiranlık; hükümet, halkından korktuğu zaman özgürlük vardır. Thomas Jefferson’ın sözü ile özgür olacağın günü bekliyoruz.
“yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var.”
CHP Marmara Ereğlisi İlçe Kadın Kolu Başkanı
Gizem Budak

Bir gazetecinin yaptığı eleştiri için evinden gece yarısı alınıp ters kelepçe takılarak hapse atılmasını dehşete kapılarak utanç duyarak izledik. SEDEF KABAŞ seninleyiz. Cesaretinize hayraniz asla yanlız yürümeyeceksiniz.
CHP Şarköy İlçe Kadın Kolu Başkanı
Nebahat Sağlık

Yalnız değilsin Sedef Kabaş
Cumhuriyet Halk Partisi Ergene ilçe kadın kolları olarak yanında , yanı başındayız .
CHP Ergene İlçe Kadın Kolu Başkanı
Emine Gakçı
Sevgili Sedef Kabaş ,
Ülkemizin yetiştirdiği Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, Türk kadınına örnek olmuş aydın bir gazetecimizsiniz..
Tutuklu yargılanmanıza konu olan olaylar gerek ifade ve basın özgürlüğünün geldiği nokta, gerekse kadın bir gazeteciye yönelik cinsiyet kaynaklı ayrımcı şiddet içeren uygulamalar nedeniyle kabul edilemez.
Tüm bu süreçte yaşananlar yakın Türkiye siyasi ve hukuk tarihi açısından demokrasi insan hakları basın ve ifade özgürlüğü açısından geldiği en dip noktayı işaret etmekte, bu anlamda adeta bir sembole dönüşmektedir.
Güçlü ol demiyoruz çünkü güçlü olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Size Tekirdağ Saray'dan halkın Sarayı'ndan sevgilerimizi,umutlarımızı dualarımızı gönderiyoruz.
Sevgi ve saygılarımızla
CHP Saray İlçe Kadın Kolu Başkanı
Zeliha Neşeli


Yalnız değilsin Sedef KABAŞ.
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var.
Sedef KABAŞ'a yapılanlar ne yazık ki son zamanlarda ülkemizde kadınlara uygulanan korkunç şiddetlerin yeni bir göstergesidir . Yargı bunu yaparsa sokaktaki adam ne yapmaz...
Sedef KABAŞ 'ın sözlerini neden bir dava, hakaret konusu yapıyorsunuz? Umarım yanlışlarınızdan bu ülke daha da dibe vurmadan dönersiniz....
CHP Süleymanpaşa İlçe Kadın Kolu Başkanı
Tülay Başbuğ


Türkiye'de gerçek hukuk'un olmadığı ve haksız yere tutuklanıp 12 yıl hapis cezası verilen Gazeteci Sedef Kabaş 'a özgürlük istiyoruz.
Daima dürüst ve dik duruşlu Gazetecimiz Yalnız değilsin.
Sevgi ve Saygılarımızla Sedef Kabaş,
CHP Muratlı Kadın Kolu Başkanı
Sabire Karakuş


Değerli Sedef Kabaş,
Yapmış olduğunuz haklı mücadelenizde yanınızdayız, destekliyoruz. Bir ülkede haksız yere bir kadın hapishanede tutuluyorsa, hapishane dışındaki her kadın tehdit altındadır. Suçu sabitlenmeyen her birey suçlu kabul edilemez bir kadın olarak güçlü olun demiyorum, güçlü olduğunuzu biliyorum. Yalnız değilsin Sedef Kabaş, Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları var.
CHP Çorlu İlçe Kadın Kolu Başkanı
Fatma Erözkan

“Yalnız değilsin Sedef KABAŞ.
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var. “
Senin suçsuz olduğunu tüm Türkiye gibi onlarda çok iyi biliyor.
En kısa zamanda seni tekrar aramızda görmek dileğiyle.
Saygı ve Sevgilerimle,
CHP Malkara İlçe Kadın Kolu Başkanı
Neslihan Kökten


"Yalnız değilsin Sedef KABAŞ ;
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var."
Sevgili Sedef KABAŞ , siz bizim için çok değerli , dürüst , araştırmacı korkusuzca düşüncelerini örneklemeleri ile ifade edebilen bu adaletsiz düzene dur diyebilen cesur bir gazetecisiniz.
Bundan rahatsız olan ve bazı konuların anlamlarını kendilerine göre yorumlayarak bir suç unsuru yaratacak, gündemi farklı noktalara çekme ve bundan faydalanarak kendini ifade etme özgürlüğünü kısıtlamak için yaptırımlar uygulamak çabasındalar.
Bu adaletsiz düzen her gün birinin canını yakmaktadır...
Onun için; SUSMUYORUZ ...KORKMUYORUZ ...YILMIYORUZ ...
Sonuna kadar yanındayız Sedef KABAŞ
CHP Tekirdağ Hayrabolu İlçe Kadın Kolu Başkanı
Selime ALTINOK

Merhaba,
“Yalnız değilsin Sedef KABAŞ.
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var. “
En kısa zamanda seni tekrar aramızda görmek dileğiyle.
Saygı ve Sevgilerimle,
CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolu Başkanı
Emel Şencan


Kaynak : https://www.cumhurhaber.com/chp-tekirdag-kadin-kollarindan-sedef-kabas-a-mektup/34436/
 
Üst