Bursa İnegöl’de kurtuluş hazırlığı

Bursa İnegöl’de kurtuluş hazırlığı

Bursa'da İnegöl Belediyesi, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlamalarına hazırlanıyor.

BURSA (İGFA) - İnegöl, kahramanlık destanıyla düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı olan 6 Eylül için hazırlıklar şimdiden başladı.

Hazırlıklar kapsamında İnegöl Kent Müzesi de özel bir sergi hazırladı.

Eylül ayında açılacak sergi için çalışmalarını sürdüren İnegöl Kent Müzesi, yazılı bir açıklama ile vatandaşlara çağrıda bulundu.

Müzeden yapılan açıklamada, “İnegöl’ümüzün düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanırken, görkemli ve bir o kadar da anlamlı bir sergiye imza atmaya hazırlanıyoruz. Kent belleğimizde gerekli dokümanlar ve daha önce açılışını yaptığımız sergilerde yer verdiğimiz fotoğraf ile belgeler mevcut. Bu yıl 100. Yıla yakışır bir sergi açılışı gerçekleştirmek istiyoruz" denildi.

Açıklamada siz değerli İnegöllü hemşehrilerin bu konuda katkı ve desteklerini bekledikleri belirtilen açıklamada, "Özellikle ailenizde ve yakınlarınızdan Milli Mücadeleye katılmış olan isimsiz kahramanlarımızın hikayelerine yer vermeyi amaçlıyoruz. Cephe hatıraları, asker mektupları, günlükler, fotoğraflar, belge niteliği taşıyacak her türlü materyal bu konuda bizlere katkı sağlayacaktır. Tüm gayemiz vatanları için canlarını hiçe sayan aziz kahramanlarımızı Türk Gençliğine tanıtmak. Bizlere katkı sunmak isteyen İnegöllü hemşerilerimiz, 0224 713 18 70 nolu telefondan, [email protected] adresinden, Kent Müzemizin sosyal medya hesaplarından veya İnegöl Kent Müzemize bizatihi gelerek iletişime geçebilir" ifadeleri kullanıldı.

3285-kent-muzesi-kurtulusun-100-yilina-ozel-hazirlaniyor-596ea63f-800d-4ca6-b5cb-d44e2f6b19bf-1655026004-529.jpg


Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/bursa-inegolde-kurtulus-hazirligi-55876
 
Üst