Bakan Soylu: LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar

Bakan Soylu: LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17-21 Ocak tarihinde düzenlenen 110. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu'nun Eğitim Dairesi Başkanlığındaki kapanış törenine katıldı.

Törende konuşan Soylu, katılan 110 kaymakam adayının içerisinde 16 kadının olduğunu söyledi.

LGBT dernekleri​


Türkiye’nin refahı, huzuru, güvenliği, başarısı ve asayişinde kurumların teknik kapasitelerinde çok önemli bir noktaya gelindiğini aktaran Bakan Soylu, ''Bunun devamı için sizlerin enerjisine, bilgisine, ortaya koyacağınız gayrete ihtiyacımız var. Tehlikenin büyüklüğünü, işin zorluğunu şuradan anlayın; teröre silah yardımı yaparlardı, bilirdik. Terör örgütlerine para aktarırlardı, bilirdik. Uyuşturucu ticaretini desteklerlerdi, bilirdik. Bugün iş öyle bir noktaya geldi ki LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar, bunlara propaganda ve iletişim desteği veriyorlar. Karşımızdaki mücadelenin çetinliğini buradan anlayın. Dolayısıyla bu milletin geleceğini korumak için size, sizlerin ferasetine, bilgisine şiddetle ihtiyacımız var'' diye konuştu.

Türkiye Ermeni toplumuna mensup ilk kaymakam adayı​


110. Dönem Kaymakam Adaylığı Uyum Kursu'na 16'sı kadın 110 kişi katıldı. 37 farklı üniversite ve 11 farklı bölümden mezun olan adaylar arasında Türkiye Ermeni toplumuna mensup Berk Acar da yer aldı.

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra avukat olarak çalışan Acar, sınavlarda başarı sağlayarak kaymakam adayı olmaya hak kazandı. Kursu tamamladıktan sonra staj yapacak olan Acar, bu sürecin ardından göreve başlayacak.

Böylece Berk Acar, Cumhuriyet tarihinin Türkiye Ermeni toplumuna mensup ilk kaymakamı olacak.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/bakan-soylu-lgbt-derneklerine-devasa-butceler-aktariyorlar-37747
 
Üst